• ایران، تهران
  • 1403/5/2

خبر قبلی

تولید فولاد سبز هرمزگان در سال آینده
۱۷ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۳
news-dbfb6eb310.jpg
فولاد رونمایی از دو محصول H26و H28 در ذوب آهن اصفهان

در نشست خبری مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان با اصحاب رسانه، براساس برنامه تحولی ذوب آهن اصفهان دو محصول ارزش‌افزا در راستای صنعتی‌سازی ساختمان و کمک به تسریع در طرح نهضت ملی مسکن شامل  H26 و H28 رونمایی شد.

تیرآهن‌های بال پهن H26 و H28 که با سه گرید فولاد St37 ، St44 و St52 تولید شده است مقاومت بالا در برابر زلزله نسبت به سازه‌های سنتی دارند و همچنین افزایش ایمنی ساختمان، مقاومت مناسب خمشی، مقاومت مناسب برشی، افزایش فضای مفید ساختمان نسبت به سایر انواع تیرآهن و... ازجمله مزایای آنها محسوب می‌شود.

مهرداد تولاییان معاون بهره‌برداری شرکت در این خصوص گفت: طراحی جسورانه و دقیق این دو محصول جدید ثمره تلاش و کوشش همکاران عزیزم است. نقطه قابل توجه درخصوص این محصولات جدید، روش تولید آنها است زیرا استانداردهای جهانی برای تولید این محصولات استفاده از شمش بیم بلانک است اما در کارخانه با ابتکار همکاران عزیزم در مدیریت مهندسی نورد شرکت با استفاده از محصول چهارگوش این دو محصول جدید به سبد محصولات ارزش‌افزای کارخانه اضافه شد.

تولاییان درخصوص میزان مصرف آب در ذوب آهن اصفهان نیز اظهار داشت: مصرف آب در این مجتمع عظیم صنعتی در مقایسه با مصرف در فصل تابستان 2 هزار مترمکعب بر ساعت است، با ساخت تصفیه خانه آب در ذوب آهن با ورودی 1000 مترمکعب بر ساعت پساب، حدود 800 مترمکعب آب تصفیه شده قابل استفاده در صنعت را تحویل می‌دهد که از این طریق 30 درصد آب مورد نیاز ذوب آهن اصفهان به‌دست می‌آید و به‌همین میزان برداشت آب از زاینده‌رود کاهش می‌یابد. همچنین این مجتمع عظیم صنعتی با مشارکت در پروژه انتقال آب خلیج فارس برداشت آب از زاینده‌رود را به صفر می‌رساند.

 

خبرهای مرتبط

نظرات

دیدگاهی برای این خبر ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه