خبر قبلی

کشورهای توسعه یافته برای صادرات مواد خام محدودیت اعمال می‌کنند
۱۶ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۸

خبر بعدی

رونمایی از دو محصول H26و H28 در ذوب آهن اصفهان
/۱۷ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۲
news-e2efb16108.jpg
فولاد تولید فولاد سبز هرمزگان در سال آینده

مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به اینکه فولاد هرمزگان اولین فولادساز در کشور است که فولاد سبز را تولید خواهد کرد گفت: اوایل سال آینده شاهد این هستیم که هیدروژن شرکت نفت ستاره، جایگزین گاز طبیعی شده و بخشی از فولاد هرمزگان در قالب فولاد سبز تولید می‌شود.

به گزارش فولادخبر به نقل از آهن نیوز؛ عطالله معروفخانی مدیر عامل فولاد هرمزگان گفت: حداقل ۵۰ درصد از محصولات فولاد هرمزگان به کشورهای مختلف ازجمله چین، ترکیه، مالزی و اندونزی صادر می‌شود. با تفاهم‌نامه‌ای که با شرکت نفت ستاره خلیج فارس منعقد کردیم، هیدروژنی که در پالایشگاه ستاره می‌سوخت و هدر می‌رفت، جایگزین گاز طبیعی واحدهای احیای فولاد هرمزگان قرار می‌گیرد.

معروفخانی تصریح کرد: در فاز اول هیدروژن ستاره، جایگزین ۳۰ درصد از مصرف گاز طبیعی ما خواهد شد اما در طرح‌های بعدی این میزان بیشتر خواهد شد.

وی افزود: برای اینکه هیدروژن ستاره به فولاد هرمزگان برسد، نیاز به لوله‌کشی است که پیمانکار داخلی در حال انجام آن است. همچنین یکسری تغییرات در تجهیزات مورد نیاز است که برنامه‌ریزی برای اجرای آن انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از هیدروژن به‌جای گاز طبیعی، سبب می‌شود که هم وارد فاز تولید فولاد سبز شویم، هم آلایندگی‌ها را کاهش دهیم و هم بخشی از کمبود گاز به‌واسطه این کار جبران خواهد شد.

معروفخانی در انتها با اشاره به اینکه در زمستان امسال علاوه بر قطعی و محدودیت گاز، شاهد محدودیت برق هم بودیم، گفت: برای اینکه در زمستان امسال دچار قطعی برق نشویم، فرآیند شات‌دان را فصل تابستان انجام دادیم، اما متاسفانه باز هم دچار قطعی برق شدیم.

مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به اینکه فرآیند شات دان در کارخانه‌های فولادی معمولا در زمستان انجام می‌شود، تصریح کرد: باتوجه به گرمای بالای بندرعباس در فصل تابستان، شات‌دان کردن کار سختی است ولی همکاران ما این سختی را در فصل تابستان به جان خریدند و ما توانستیم از قطعی برق استفاده کنیم تا شات‌دان را انجام دهیم تا در زمستان دچار کاهش تولید نشویم اما متاسفانه در زمستان امسال نه تنها شاهد قطعی و محدودیت گاز بودیم، بلکه برق را با محدودیت به ما عرضه کردند.

 

خبرهای مرتبط

خبر مرتبط با این خبر یافت نشد .

نظرات

دیدگاهی برای این خبر ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه