دسته بندی : اقتصادی    |    کد خبر : 6404
سه شنبه 10 آبان 1401

نمایندگان مجلس از ابتدای جلسه علنی امروز 10 آبان 1401 به بررسی تقاضای استیضاح سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت پرداختند که اعتماد دوباره مجلس به فاطمی امین برای وزارت صمت نتیجه این جلسه شد.

به گزارش فولاد خبر به نقل از ایسنا، طبق آئین‌نامه فرصت دو ساعته در اختیار نمایندگان متقاضی استیضاح و همچنین دو ساعت نیز در اختیار وزیر برای بیان دفاعیاتش است. منتهی با تصمیم هیات رئیسه این فرصت‌ها کوتاه شد تا تکلیف استیضاح در جلسه صبح مشخص شود.

هر کدام از نمایندگان متقاضی استیضاح دلایل خود را بیان کردند و وزیر نیز ضمن بیان دفاعیاتش در فرصت ۵۰ دقیقه‌ای از وقت خود فرصتی به دو نماینده مجلس داد تا آنها هم از او دفاع کنند.

 رئیس جمهور در جلسه امروز حضور نداشت. رییسی هم به صورت شفاهی و هم به صورت کتبی در نامه‌ای ضمن تشکر از نمایندگان اعلام کرد که به دلیل استقبال از نخست وزیر ارمنستان نتوانسته در جلسه استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور یابد.

نامه دکتر سید ابراهیم رییسی به نمایندگان که توسط فاطمی امین در جلسه خوانده شد.

 معاون اول رئیس جمهور، رئیس دفتر ریاست جمهوری و وزرای اقتصاد، صمت و ارتباطات و معاون پارلمانی ریاست جمهوری برای حضور در نشست علنی امروز مجلس حضور داشتند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با مخالفت با استیضاح سیدرضا فاطمی‌امین، مجددا به او رای اعتماد دادند و با ۸۴ رای موافق، ۱۸۲ رای مخالف، ۶ رای ممتنع و ۲ رای باطله از مجموع ۲۷۴ او در وزارت صنعت، معدن و تجارت ابقا شد.


  • برچسب ها