دسته بندی : فولاد و آهن    |    کد خبر : 6386
دوشنبه 02 آبان 1401

مدیرعامل شرکت صنایع فولاد کردستان از انجام یک گام جدید (افزایش سرمایه شرکت) برای تسریع در تکمیل طرح فولاد کردستان خبر داد.

به گزارش فولاد خبر به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، محمدرضا احمدی با بیان این مطلب اظهار داشت: با موافقت سهامداران شرکت صنایع فولاد کردستان، سرمایه شرکت تا سقف 45 هزار میلیارد ریال افزایش یافته است. این اقدام، شرایط را برای اجرای طرح تکمیل زنجیره فولاد کردستان طبق برنامه فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: این امر منجر به تولید ارزش‌افزوده بیشتر در استان کردستان خواهد شد و زمینه را برای طرح‌های توسعه آتی شامل پروژه‌های اکتشافی معدن، تشکیل معادن جدید و احداث کارخانه‌‌های بیشتر در این زنجیره ایجاد کرده و درنهایت به تولید اشتغال و ثروت بیشتر خواهد انجامید.

راه اندازی طرح ها؛ به تدریج تا 1405

مدیرعامل شرکت صنایع فولاد کردستان با اشاره به اینکه طرح تکمیل زنجیره فولاد کردستان، فروردین امسال عملیاتی شده و به مرور تا سال 1405 راه‌اندازی می‌شود، تصریح کرد: اکنون پیمانکاران اصلی احداث طرح‌های فولادی در سایت‌های قروه و بیجار استقرار یافته‌اند و عملیات تجهیز کارگاه، خاکبرداری و تسطیح سایت و همچنین تهیه نقشه‌های مهندسی ساخت و اجرای فونداسیون‌ها نیز در جریان است.

وی افزود: عملیات احداث دیوار بتنی پیش ساخته و جاده پیرامونی سایت‌ قروه به‌صورت کامل پایان یافته و سایت بیجار با 50 درصد پیشرفت در حال انجام است.

احمدی ادامه داد: تامین زیرساخت‌های اصلی مورد نیاز طرح نیز شامل آب، برق، گاز و جاده اصلی دسترسی به سایت‌ها مطابق مجوزهای دریافت شده از مراجع ذیربط کشور، در حال برنامه‌ریزی بوده و متناسب با نیاز طرح در حال انجام است.