دسته بندی : بین الملل    |    کد خبر : 6371
سه شنبه 27 مهر 1400

نرخ رشد تأمین مالی اجتماعی چین که شاخصی برای وضعیت نقدینگی اقتصاد آن است در سپتامبر روند نزولی داشت.

تاثیر رشد نقدینگی بر قیمت فولاد چین

به گزارش فولادخبر، نرخ رشد تأمین مالی اجتماعی چین  که شاخصی برای وضعیت نقدینگی اقتصاد آن است در سپتامبر روند نزولی داشت.  این نرخ رشد در سپتامبر 10 درصد بود در حالیکه آگوست و جولای نیز 10.3 و 10.7 درصد بود. با وجود این ، تولید فولاد خام چین از جولای به سطوح پایین تر از یک سال قبل کاهش یافته است ، اما انتظار می رود این کندی رشد نقدینگی ، به ویژه در بخش مسکن و تولیدات صنایع ، بر تقاضای فولاد و قیمت فولاد چین در سه ماهه چهارم و اوایل سال 2022 تأثیر بگذارد.

کاهش اعطای اعتبارات به فعالان بخش مسکن و همینطور خریداران مسکن از اواخر سال 2020 علت اصلی کاهش نرخ رشد نقدینگی بوده است. ساخت خانه های نوساز که یک مصرف کننده اصلی فولاد در چین است بین ژانویه تا آگوست افت سالانه 3 درصدی داشته است.

کاهش اعتبار همچنین باعث شده که خرید زمین در مدت مشابه 10 درصد کاهش یابد. در نتیجه ، انتظار می رود که شروع ساخت خانه های جدید در سه ماهه چهارم 2021 و سه ماهه اول سال آینده افت شددیتری داشته باشد.

 فعالان بازار فولاد انتظار دارند که چین برای حمایت از رونق زیرساخت ها ، انتشار اوراق قرضه دولتی را در سه ماهه چهارم تسریع بخشد تا از کاهش سرعت رشد اقتصادی جلوگیری کند.

با این حال ، بسیاری معتقدند که حمایت های مالی عمدتا در نیمه نخست سال آینده اعمال می شود و ممکن است برای جبران بحران بخش مسکن و تولید صنایع کافی نباشد.

منبع: platts

ترجمه: مونا تابان


  • برچسب ها