دسته بندی :    |    کد خبر : 6037
پنجشنبه 01 مهر 1400

هنده تقاضای پایین در این بازار است. قیمت محصولات فولادی تخت در منطقه فدرال مرکزی روسیه در اطراف مسکو به دلیل عرضه بیش از حد به شدت کاهش یافت. کارخانه ها مجبور شدند پیشنهادات خود را برای تضمین فروش در هفته منتهی به دوشنبه ۲۰ سپتامبر کاهش دهند. در ادامه به ارزیابی این بازار از نگاه متال بولتن می پردازیم

ورق فولادی | گروه صنعتی آریا | بورس فروش آهن آلات صنعتی و ساختمانی

گزارش فولاد خبر؛  قیمت محصولات فولادی تخت در منطقه فدرال مرکزی روسیه در اطراف مسکو به دلیل عرضه بیش از حد به شدت کاهش یافت. کارخانه هابهبه

مجبور شدند پیشنهاداتبه خود را برای تضمین فروش در هفته منتهی به دوشنبه ۲۰ سپتامبر کاهش دهند. در ادامه به ارزیابی این بازار از نگاه متال بولتن می پردازیم. لطفا همراه آرتان پرس باشید.

*** ارزیابی فولاد تخت روسیه از قدرت خریدار در وضعیت فعلی بازار

به گفته منابع ، کاربران نهایی آخرین قیمت ها را به نفع مشتریان کاهش می دانند و شاهد بودیم که این روند باعث شد خریدها تحریک شوند.اگرچه تقاضا برای ورق های نورد گرم نیز به دلیل سطح پایین سهام در بین توزیع کنندگان بهبود یافته است. آنها انتظار دارند که افت علاقه خرید به زودی منجر به کاهش قیمت ها شود. معاملات شامل ورق سرد و ورق نورد گرم در هر دو بازار اولیه و ثانویه بوده است. بازار فولاد تحت روسیه این روزها خریدار چندانی ندارد. موجودی انبارها در این شرایط چالش برانگیز بود.

*** ارزیابی نرخ ورق نورد گرم روسیه در بازار دیروز

ارزیابی هفتگی  فست مارکت برای ورق گرم فولادی ، بازار داخلی ، مسکو ، روسیه ۷۰،۰۰۰ روبل (۹۶۰ دلار) به ازای هر تن در روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر ، شامل ۲۰٪ مالیات بر ارزش افزوده بود. ورق نورد گرم روسیه روز گذشته با افت قیمت محسوسی همراه بوده است. این مقدار ۵۰۰۰ روبل در تن از ۷۵۰۰۰ روبل در تن در هفته قبل کاهش یافته است. ورق نورد فولادی Magnitogorsk (MMK) با قیمت ۷۰،۰۰۰ روبل در هر تن cpt عرضه شد. سهامداران همچنین خرید از کارخانه ها را با این قیمت تایید کردند.

*** احتمال تداوم ریزش قیمت ها در بازار فولاد تخت روسیه

یکی از سهامداران برآورد کرد: “قیمت ها به احتمال زیاد تا حدود ۶۵۰۰۰-۶۸۰۰۰ روبل در هر تن کاهش می یابد. این موضوع برای فولاد تخت روسیه نیز صادق خواهد بود. اما هنوز هیچ یک از معامله گران در آن سطوح عرضه را انجام نداده اند. یک سهامدار بزرگ به فست مارکت گفت: “این تنها شرکت ما نیست که مدتی است [در میان سقوط بازار] دست و پنجه نرم می کند. وضعیت بازارها در حوزه نورد خیلی جذابیت ندارد. ما سطح پایینی از موجودی را در بین بسیاری از توزیع کنندگان مشاهده می کنیم.

*** افت ده دلاری نرخ فولاد  HRC

ارزیابی هفتگی  فست مارکت برای فولاد HRC ، صادرات ، فوب دریای سیاه ، کشورهای مستقل مشترک المنافع روز دوشنبه ۸۴۰-۸۶۵ دلار در هر تن بود که ۵-۱۰ دلار در هر تن از ۸۵۰-۸۷۰ دلار در هر تن در هفته قبل کاهش یافت. در همین حال ، محموله های خروجی کویل نورد گرم تا ۳۱ دسامبر عوارض صادراتی موقت ۱۱۵ دلار در هر تن را شامل می شود. سهامداران تقاضای خوبی را در بازار ثانویه در هفته منتهی به دوشنبه گزارش کردند. زیرا برخی از کاربران نهایی دیگر قادر به خرید خود نبودند و مجبور به خرید شدند. فولاد تخت روسیه از این تحولات قیمت بی تاثیر نخواهد بود.

*** روانشناسی بازار فولاد تحت روسیه

این سهامدار بزرگ به فست مارکت گفت: “تقاضا وجود دارد و از نظر روانشناسی ، کاربران فولاد تخت روسیه قیمت های فعلی را منطقی می دانند.” کارخانه ها پس از هفته شلوغ متشکل از انتخابات پارلمانی در روسیه و رایزنی بین دولت و نمایندگان کسب و کار [درباره مالیات بر استخراج مواد معدنی] بر تجارت و رونق بازار تمرکز خواهند کرد. تقاضا وجود دارد و ممکن است در هفته های آینده ثبات در بازار ایجاد شود. در بازار ثانویه ، قیمت ورق های نورد گرم معامله گران بزرگ در روز دوشنبه ۶۸۰۰۰-۷۴۰۰۰ روبل به ازای هر تن cpt بود که بین ۸۰۰۰-۱۰٫۰۰۰ روبل در تن از ۷۸۰۰۰-۸۲۰۰۰ روبل در تن در دو هفته قبل کاهش یافته بود.

*** نگاه فست مارکت به بازار ورق فولادی

برآورد قیمت هفتگی  فست مارکت برای ورق فولادی ، داخلی ، مسکو ، روسیه در روز دوشنبه ۷۰ تا ۷۵۰۰۰ روبل در هر تن بود که ۵۰۰۰ روبل در تن از ۷۵۰۰۰ تا ۸۰٫۰۰۰ روبل در تن در هفته قبل کاهش یافته بود. یکی از سهامداران می گوید که قیمت ورق ها به اندازه ورق های داغ افت نخواهد کرد. در بخش ورق نورد گرم ، معامله گران خاصی با کارخانجات موافقت می کنند که بر اساس آن آنها مواد را بدون پیش پرداخت به موجودی خود تحویل می دهند. این معامله گران می توانند تناژهای مورد توافق را از این موجودی در هر زمان با قیمت رایج آن دوره خریداری کنند. بازار ورق فولادی هر تحرکی از خود نشان دهد بازار فولاد تخت روسیه نیز به آن واکنش نشان خواهد داد.

*** ارزیابی موجودی ورق فولادی بزرگترین کارخانه فولاد روسیه

یکی از سهامداران روز دوشنبه گزارش داد که ورق ۸-۵۰ میلیمتری کارخانه MMK  با قیمت ورق نورد گرم-۷۰،۰۰۰ روبل در هر تن موجود است. این میزان در هفته به ازای هر تن ۵۰۰۰ روبل کاهش قیمت را ثبت کرده است. لازم به توضیح است که قیمت ورق نورد سرد همزمان با روند نزولی در بخش نورد گرم کاهش یافت. ارزیابی هفتگی  فست مارکت  برای ورق نورد سرد فولادی ، داخلی ، مسکو ، روسیه روز دوشنبه ۸۲۰۰۰ روبل در هر تن بود که ۴۰۰۰ روبل در تن کاهش یافته است در مقایسه با ۸۶۰۰۰ روبل در تن در هفته قبل. باید دید که بزرگترین شرکت فولادی این کشور برای فولاد تخت روسیه چه برنامه ای را دنبال خواهد کرد.


  • برچسب ها