دسته بندی :    |    کد خبر : 5962
سه شنبه 23 شهريور 1400

به دنبال سیاست­ های اتخاذ شده در خصوص کاهش میزان مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه­ ای، کارخانه­ های فولادسازی در شهرهای مختلف چین، در حال برنامه­ ریزی برای کاهش میزان تولید فولاد روزانه خود هستند که این امر تغییرات شدیدی را در قیمت محصولات فولادی به وجود آورده ­است. افزایش قیمت میلگرد بازار داخل چین در روز دوشنبه ۱۳ سپتامبر به دلیل کاهش عرضه و تشدید تقاضا هم­چنان ادامه یافت.

 

کارنامه فولاد در سالی که گذشت / سود 23 درصدی سهامداران «فولاد» - تجارت‌نیوز

 

به گزارش فولاد خبر؛  قیمت خرید میلگرد ۵،۵۴۰-۵،۵۷۰ یوان (۸۵۸-۸۶۳ دلار) در هر تن، ارزش گذاری شده که ۱۰۰یوان در هر تن نسبت به روزهای گذشته افزایش داشته ­است.

 

استان یون نان واقع در در جنوب غرب چین اعلام کرد به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه ­ای و مصرف انرژی، انتظار دارد برخی کارخانه­ های فولادی، میزان تولید خود را کاهش دهند.

 

این امر در پی اعلام هفته گذشته استان جیانگ سو مبنی بر انجام بازرسی­ هایی در خصوص بررسی مصرف بالای انرژی و انتشار گازهای گلخانه ای صورت می گیرد.

 

به گفته برخی از منابع بازار، دولت­های محلی به تدریج اقداماتی را در جهت دستیابی به کاهش میزان گاز­های گلخانه ­ای اتخاذ می­کنند که این موضوع در نیمه دوم سال در مقایسه با نیمه اول، منجر به کاهش تولید فولاد شده ­است که این امر سبب افزایش شدید قیمت ­ها شده­ است.

 

فعالیت­های بازار در روز دوشنبه در شرق چین به علت نزدیک شده طوفان چانتو و اختلال در ساخت و ساز و حمل و نقل بسیار ضعیف بود.

 

بر اساس پیش ­بینی­ های هواشناسی باران شدیدی در روز آینده شانگهای و مناطق اطراف آن را در بر می­گیرد که این موضوع باعث پایین ماندن تقاضا برای خرید میلگرد خواهد شد. این در حالی است که معامله­ گران بازار با چشم­اندازی مثبت در خصوص میزان خرید و قیمت­ها در هفته­ های آتی، در حال انبار سازی محموله­ های فولادی هستند.

 

با احتساب مالیات بر ارزش افزوده، بیلت ۳sp با قیمت ۵۲۵۰ یوان به ازای هر تن معامله شد که نسبت به جمعه گذشته ۵۰ یوان در هر تن افزایش داشته ­است.

 

بعلاوه بیشترین قیمت معاملاتی میلگرد ژانویه در روز دوشنبه و به مقدار ۵۶۴۲ یوان در هر تن بود که نسبت به جمعه گذشته ۲ یوان در هر تن افزایش داشته­ است.

 

متال بولتن


  • برچسب ها