دسته بندی : معدن و صنایع معدنی    |    کد خبر : 5744
دوشنبه 28 تير 1400

رئیس اداره امور معادن وزارت صمت استان زنجان گفت: امسال 150 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در بخش معدن استان زنجان انجام شده است.

مهدی فرامرزی، اظهار داشت: در سه ماه نخست امسال ۶ فقره پروانه بهره‌برداری معادن صادر شد که زمینه اشتغال ۳۰ نفر را در معادن استان فراهم و ۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در این معادن انجام شده که ذخیره قطعی این معادن بالغ بر ۱.۵ میلیون تن است.

وی در ادامه افزود: ذخیره اسمی معادن به بهره‌برداری رسیده بالغ بر ۱۲۰ هزار تن است که این میزان هم به ذخایر معدنی استان افزوده شده است. در سه ماهه ابتدایی امسال‌ نیز بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال حقوق دولتی از معادن استان وصول شده است.

رئیس اداره امور معادن وزارت صمت استان زنجان خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲۰ پروانه بهره‌برداری معدن در استان زنجان صادر شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۸ درصد رشد داشته است. همچنین میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای این معادن ۲۱۳ میلیارد ریال است که نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸، از ۱۲۴ درصد رشد برخوردار بوده است.

فرامرزی با بیان اینکه میزان سرمایه‌گذاری بخش معدن در سال ۹۸، بالغ بر ۹۵ میلیارد ریال بوده است تصریح کرد: ۱۰۳ نفر در سال گذشته در بخش معدن و صنایع معدنی استان مشغول به کار شدند که تداوم فعالیت‌های معدنی و صنایع پایین‌دستی آن سبب تثبیت مشاغل در این بخش اقتصادی می‌شود.

وی با اشاره برخی از اقدامات شاخص در حوزه معدن در سال گذشته، گفت: در طول سال با بهره‌برداران ۱۲۰ معدن غیرفعال مذاکره و مکاتبات لازم جهت تعیین و تکلیف و فعال‌سازی این معادن صورت گرفت.

بر اساس گزارشی از ایسنا، رئیس اداره امور معادن وزارت صمت استان زنجان در پایان تصریح کرد: مکاتبه با بهره‌برداران بدهکار حقوق دولتی برای تعیین و تکلیف، اخذ بیش از ۹۰ میلیارد تومان حقوق دولتی از معادن، تعیین تکلیف معادن غیرفعال استان و پیگیری و اخذ موافقت ارگان‌های مربوطه جهت صدور پروانه اکتشاف طلا گلوجه، از جمله سایر اقدامات سازمان در این بخش است.