دسته بندی : اقتصادی    |    کد خبر : 5545
جمعه 10 ارديبهشت 1400

با توجه به آمارهای منتشر شده از عملکرد تولید کنندگان فولادی در سال ۹۹، وضعیت تولید فولاد در این سال نسبت به سال ۹۸ بهبود یافته است و برای سال ۱۴۰۰ نیز پیش بینی می شود تولید در صنعت فولاد با رشد قابل توجهی رو به رو شود.

رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در این رابطه بیان کرد: با آمارهایی که در خصوص تولید و فروش فولاد منتشر شده است امکان صحت سنجی دارد و اعداد باید با آمار بنگاه‌ها، مجموع انبارها و میزان فروش داخلی و صادرات تطابق داده شود و در این صورت می توان عملکرد فولادی ها را بسنجیم.

برحسب آمارهای اشتباه و منتشر شدن آن ها توسط افرادی که از اصل داستان اطلاعی ندارند، موجب پخش این اکاذیب می شود که به عنوان مثال برخی از تجار ماده اولیه را خریداری کردند اما به دلیل شرایط کشور قادر به صادرات نشده‌اند و این مواد در انبارها به صورت ذخیره باقی ‌مانده‌ و یا وارد خطوط تولید آنها شده است.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در ادامه افزود: آمار درست و کامل شرکت های فولادی در آخر خرداد ماه منتشر می شود که با توجه به آمارهای دقیق می توان به عملکردهای فولادی ها در سال ۹۹ پی برد. با این حال صنعت فولاد کشور در سال ۹۹ تولید ۳۰ میلیون تن فولاد داشته است و برای سال جاری تولید بیش از ۳۲ تا ۳۴ میلیون تن فولاد پیش بینی شده است که بیانگر پیشرفت روز افزون این صنعت در کشور است.