دسته بندی :    |    کد خبر : 5524
سه شنبه 30 ارديبهشت 1399

یک شرکت دانش بنیان موفق به ساخت محصولی ایرانی مورد نیاز صنعت فولاد ایران شد تا همراه باکارایی بالا و طول عمر بیشتر جایگزین نمونه خارجی آن شود.

به گزارش فولاد خبر، مهدی صنایعیان مدیر عامل شرکت دانش بنیان پولاد تجهیز ایرسا امروز - سه شنبه - در این خصوص اظهارداشت: ما توانستیم فناوری ساخت سیستم های انرژی شیمیایی کوره های قوس الکتریکی را بومی کنیم و در حال حاضر این محصول ایران ساخت نیاز کشور و صنعت فولاد را رفع می کند.

وی گفت: کوره های قوس الکتریکی یکی از روش های پرکاربرد فولادسازی است و این محصول انرژی شیمیایی کوره ها را با تزریق اکسیژن و کربن تامین می کند. کاربرد این محصول برای افزایش بهره وری در تولید فولاد و ساخت فولادهای تمیز است.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با بیان این که در گذشته بیشتر از محصولات خارجی برای این کار استفاده می شد، تصریح کرد: استفاده از نمونه خارجی مشکلاتی به همراه داشت و به عنوان تجهیزات مصرفی عمری کوتاه داشته و پس از مدت زمانی فرسوده می شوند. البته در حال حاضر به علت تحریم ها وارد نمی شوند.

صنایعیان که با پایگاه اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری گفت و گو کرد، درباره برتری محصول ساخت ایران در مقایسه با نمونه خارجی، افزود: طول عمر و کارایی این محصول ۳ برابر افزایش یافته است و در مقابل این محصول یک چهارم نمونه خارجی قیمت دارد.

وی ادامه داد: کوره های قوس الکتریکی فولاد مبارکه اصفهان در حال حاضر از این محصول استفاده می کنند و سال گذشته با استفاده از آن ۲۵ میلیارد تومان صرفه جویی ارزی در این شرکت رخ داد. همچنین در حال انعقاد قرارداد برای تامین نیاز ۳ شرکت فعال در حوزه فولادسازی هستیم و توانایی رفع نیاز کشور به این محصول دانش بنیان را داریم.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان پولاد تجهیز ایرسا یادآور شد: پروژه طراحی نخستین کوره قوس الکتریکی با فناوری کاملا ایرانی نیز با همکاری فولاد مبارکه اصفهان در حال انجام است.

صنایعیان از تولید محصولات جدید برای صنعت فولاد خبر داد و خاطرنشان کرد: پنل های آب گرد صفحه ای، آرم های الکترودگیر و کفشک الکترود گیر برخی دیگر از این محصولات هستند که در شرایط تحریم تولید می شوند.


  • برچسب ها