دسته بندی : بین الملل    |    کد خبر : 5472
دوشنبه 22 ارديبهشت 1399

آرسلورمیتال بزرگترین فولادساز جهان، پیش بینی کرده که به علت محدودیت های ناشی از کروناویروس، حمل دریایی فولاد این شرکت در سه ماهه دوم سال بیش از یک سوم کاهش یافته که منجر به سقوط شدید حاشیه سود این شرکت می گردد.

به گزارش فولاد خبر به نقل از كانال دكتر طهراني این شرکت اعلام کرده که پرداخت سود سهام را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده و سرمایه گذاری برنامه ریزی شده امسال را به میزان یک چهارم کاهش می دهد.

با این حال مدیر ارشد مالی این شرکت آقای Aditya Mittal می گوید عدم اطمینان زیادی نسبت به بازار وجود دارد. وی گفت: در اروپا، هند و برخی ایالت های آمریکا منع آمدوشد کاهش یافته و آسان تر شده به طوری که خودروسازان تولید را مجددا آغاز کرده اند و همینطور تقاضا در چین به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با این وجود ما انتظار داریم که در سه ماهه دوم سال سطح فعالیت ها به پایین ترین حد برسد اما پیش بینی دقیق زمان آن دشوار است.
سهام این گروه مستقر در لوکزامبورگ 2.4 درصد افزایش یافته و به 9.79 یورو به ازای هر سهم رسیده هرچند که هنوز از ابتدای سال 27 درصد کاهش داشته است.

آرسلورمیتال اعلام کرده تاثیر کامل این بیماری همه گیر بسیار نامشخص است و در هر کشوری متفاوت می باشد از اینرو این گروه از پیش بینی مصرف جهانی فولاد صرف نظر کرده است. این شرکت به صراحت اعلام کرده که تقاضای فولاد پایین تر از سال 2019 خواهد بود.

این شرکت سود اصلی خود شامل درآمد قبل از کسر بهره، مالیات و استهلاک را در سه ماهه دوم سال 400 تا 600 میلیون دلار برآورد کرده درحالی که در سه ماهه دوم سال گذشته 1.56 میلیارد دلار بود.
سود سه ماهه اول امسال 967 میلیون دلار بود درحالی که میانگین 867 میلیون دلار پیش بینی شده بود.

محموله های دریایی فولاد آرسلورمیتال در ماه آوریل تا ژوئن در محدوده 13.5 تا 14.5 میلیون تن پیش بینی شده که این رقم بین یک چهارم تا یک سوم از سطح سه ماهه اول یعنی 19.5 میلیون تن کاهش داشته و 10.7 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر است.

این شرکت گفت: تقاضای فولاد در صنعت بسته بندی که اغلب در صنایع غذایی استفاده می شود افزایش یافته است. در مقابل تولید و ساخت و ساز کاهش یافته، هر چند این کاهش در بسیاری از کشورها آنطور که انتظار می رفت به وقوع نپیوست. در رابطه با صنایع خودرو نیز فعالیت بسیاری از خودروسازان هنوز متوقف است.

آرسلورمیتال سود هر سهم سال 2019 را 30 سنت پیشنهاد داده است که اکنون به حالت تعلیق درآمده است. این شرکت همچنین نیازهای نقدی خود را برای امسال کاهش داده است.
تحلیلگران Jefferies در یادداشتی گفته اند که تعلیق پرداخت سوم سهام و نیازهای نقدینگی کم، تمرکز این شرکت را برای حفظ وجه نقد برجسته کرده زیرا پیش بینی شده اختلال ناشی از کرونا در سه ماهه دوم و سوم به اوج خود برسد.

آرسلورمیتال بدهی خالص خود را در سه ماهه اول 9.5 میلیارد دلار افزایش داد درحالی که در پایان سال 2019 بالغ بر 9.3 میلیارد دلار بود. این شرکت تاکید کرد در کوتاه مدت این عدد را به 7 میلیارد دلار کاهش خواهد داد.


  • برچسب ها