بازار آهن وارد فاز رکود شد

 • پنجشنبه 22 مهر 1400

اخبار موجود از قیمت روز آهن بیانگر استمرار ثبات قیمت محصولات فولادی در بیشتر شرکت‌ها است اما در این میان برخی شرکت‌ها هم محصولات خود را با کاهش قیمت اعلام کردند.

ادامه مطلب


استراتژی‌های مشترک۲۰شرکت برتر فولادی جهان

 • چهارشنبه 14 مهر 1400

تقریبا 75 درصد فولادهای مدرن در 20 سال گذشته توسعه یافته‌اند.

ادامه مطلب


علت افزایش قیمت آهن آلات چیست؟

 • پنجشنبه 08 مهر 1400

از جمله کشورهای برتر در حوزه ی فولاد و آهن میتوان به کشور ایران اشاره کرد که توقع می شود حداقل در این حوزه ثبات قیمت داشته باشد. اما قبول این مطلب که همیشه افرادی هستند که با سیاست های نامناسب و منفعت طلبانه سعی میکنند سبب نوسانات در قیمت های این گونه محصولات شوند نیاز به تحقیق و بررسی ندارد

ادامه مطلب


تقاضای بازگشته به فولاد کاذب است یا واقعی؟

 • چهارشنبه 07 مهر 1400

بازار فولاد ایران در روزهای اخیر متاثر از سیگنال های کنترلی در بازار جهانی فولاد قرار گرفته است. از سویی سیاست کاهش تولید چین بازارهای فولادی را با رکود همراه کرده است

ادامه مطلب


مصرف ظاهری فولاد در داخل کاهش، اما صادرات افزایش یافت

 • چهارشنبه 07 مهر 1400

طبق آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در پنج ماه نخست امسال، مصرف ظاهری انواع اشکال فولاد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است؛ در نگاه اول به نظر می‌رسد که این کاهش مصرف شاید به سبب کاهش میزان تولید در این مدت شکل گرفته است، اما بررسی‌های دقیق‌تر نشان می‌دهد که بیشترین افزایش میزان صادرات متعلق به مقاطع تخت فولادی و آهن اسفنجی است که به ترتیب ۱۱۴ و ۱۹۰ درصد افزایش صادرات را نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ثبت کرده‌اند.

ادامه مطلب


بازار بیلت ترکیه

 • سه شنبه 06 مهر 1400

در بازار داخلی ترکیه هم بیلت 620 تا 640 دلار هر تن درب کارخانه است ولی ظاهرا قیمت رایج بازار از 625 دلار بیشتر نیست.

ادامه مطلب


قیمت سنگ آهن روند نزولی خواهد داشت

 • یکشنبه 04 مهر 1400

گروه تحقیقاتی بانک مرکزی امریکا کاهش ۴۵ درصدی قیمت سنگ آهن را در سال ۲۰۲۲ میلادی، به میزان ۹۱ دلار به ازای هر تن در پی کاهش تولید فولاد در چین پیش بینی کرده است. پیش از این پکن برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، با محدودیت های تولید فولاد رو به رو شده است .

ادامه مطلببالاترین رکورد تولید گندله

 • یکشنبه 04 مهر 1400

شرکت فولاد سنگان توانست بالاترین رکورد تولید ماهیانه گندله را با تولید ۴۶۵ هزار تن در شهریور ماه ثبت کند.

ادامه مطلب


روند تولید و نرخ فولا در جهان

 • شنبه 03 مهر 1400

تولید فولاد خام جهانی در ماه آگوست ۲٫۶۷ درصد در ماه کاهش یافت که ناشی از کاهش تولید چین بود. به نظر می رسد که کشورهای تولید کننده فولاد همگام با حرکت چین در بازار فولاد تولید خود را کاهش داده اند. ادامه این روند سبب خواهد شد تا کارنامه تولید فولاد جهانی در سال ۲۰۲۱ کاهشی باشد. بازار فولاد هنوز به روزهای عادی قبل از پاندمی باز نگشته است.

ادامه مطلب


  زیر موضوعات