خواب «سود» در بازار شبانه

 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1399

نرخ سود در بازار شبانه بانکی به خواب رفت. مطابق آخرین داده‌های بانکی مرکزی، نرخ سود در بازار بین بانکی در سال ۹۸ با نزدیک به یک درصد کاهش به ۹۵/ ۱۸ درصد رسیده است.

ادامه مطلب


اعتبار ۴۲۰۰ نصف می‌شود

 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1399

اعتبار۴۲۰۰ تومانی محدود خواهد شد. «دنیای اقتصاد» کسب اطلاع کرده که هدف تخصیصی دلار ۴۲۰۰ تومانی برای سال جاری به ۸ میلیارد دلار محدود می‌شود که در مقایسه با رقم تخصیصی پارسال، حدودا به نصف می‌رسد (۴۶ درصد کاهش). افزوده شدن معضل کرونا به مشکل تحریم، باعث شد تا قبض درآمدهای نفتی در سال۹۹، هم از جناح حجم فروش و هم از جناح ارزش نفت تشدید شود.

ادامه مطلب


زمان عرضه سهام شرکت های دولتی تا پایان سال ۹۹

 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1399

سخنگوی دولت از زمان عرضه سهام دولت در ۴ پالایشگاه بورسی، ایران خودرو، سایپا، فولاد مبارکه، ملی مس و محل صرف درامدهای حاصل از واگذاری ها خبر داد.

ادامه مطلب


گام‌ بلند فولاد مبارکه برای تحقق جهش تولید

 • یکشنبه 14 ارديبهشت 1399

جهادگران فولاد مبارکه با دست‌یابی به رکورد تولید ۱۳۰ ذوب در ۲۴ ساعت و تولید روزانه ۸ هزار و ۶۴۰ تن آهن اسفنجی در سال «جهش تولید» افتخاری دیگر آفریدند.

ادامه مطلب


میلگرد فولادی یک شرکت در بورس کالای ایران پذیرش شد

 • یکشنبه 14 ارديبهشت 1399

مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که کالای میلگرد فولادی یک شرکت مورد پذیرش قرار گرفت.

ادامه مطلب


وزارت صمت تمرکز خود از محصولات میانی را به سمت محصولات نهایی ببرد

 • شنبه 13 ارديبهشت 1399

اخیرا ستاد تنظیم بازار وزارت صمت اقدام به ابطال بخش قابل توجهی از معاملات محصولات طویل فولادی در بورس کالا کرده که به اعتقاد فعالان بازار فولاد بالاخص انجمن فولاد این سطح از دخالت در بازار اشتباه است و قطعا تبعات منفی و زیان‌های جبران ناپذیری را برای تولیدکنندگان خواهد داشت بعلاوه اینکه منافع مصرف کننده را نیز به خطر می اندازد.

ادامه مطلب


در اولین هفته‌های سال جدید چه بر سر بازار فولاد آمد؟

 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1399

کاهش نرخ‌ در بازار فولاد در روزهای ابتدایی ماه رمضان مهمترین خبر این روزهای بازار به شمار می‌رود که البته با حاشیه‌های بسیاری همراه بوده است.

ادامه مطلب


توسعه منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس با افزایش خطوط ریلی

 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1399

مدیر کل راه آهن استان هرمزگان گفت: امسال شش کیلومتر خطوط فرعی ریلی در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس به بهره برداری می رسد.

ادامه مطلب


رشد 77 درصدی صادرات آهن اسفنجی در سال 98

 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1399

صادرات آهن اسفنجی در سال گذشته به رقم ۹۴۲ هزار تن رسید که نسبت به رقم ۵۳۳ هزار تن عملکرد سال ۹۷ ، رشد ۷۷ درصدی را ثبت کرد.

ادامه مطلب


سقوط بی‌سابقه معاملات مسکن

 • یکشنبه 07 ارديبهشت 1399

وضعیت معاملات مسکن در اولین ماه از سال جدید در یک آمار رسمی منعکس شد. اطلاعات سامانه رهگیری معاملات املاک نشان می‌دهد فروردین امسال در تهران حجم فروش آپارتمان به شکل بی‌سابقه‌ای سقوط کرد و به کمتر از ۱۲۵۰ واحد مسکونی رسید.

ادامه مطلب


  زیر موضوعات