آخرین تحولات بازار بیلت سی آی اس

  • شنبه 17 مهر 1400

عرضه کننده ها ترجیح می دهند صبر کنند و به افزایش فعالیت بازار چین و رشد قیمت قراضه در ترکیه امیدوارند.

ادامه مطلب


فروش کچاد در اختیار «کنسانتره آهن»

  • چهارشنبه 14 مهر 1400

فروش محصولات "کچاد" نسبت به ماه گذشته با رشد ۱۴ درصدی روبه‌رو بوده و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته نیز ۱۴ درصد افزایش را در پی داشت.

ادامه مطلب


قیمت گاز برای هر صنعت متفاوت است

  • دوشنبه 12 مهر 1400

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان این که قیمت گاز در صنایع مختلف، متفاوت است، گفت: برای مثال قیمت برق دریافتی صنعت فولاد بر اساس نرخ خوراک پتروشیمی‌ها تعیین می‌شود و از آنجا که قیمت خوراک پتروشیمی‌ها در ماه‌های مختلف، متفاوت است، نرخ گاز دریافتی صنایع فولادی نیز متغیر است.

ادامه مطلب


اعلام طرفیت تولید فولاد سبا و ذوب آهن

  • یکشنبه 11 مهر 1400

فرماندار شهرستان لنجان گفت: با وجود اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری زرین شهر و بخش خصوصی، متأسفانه پروژه شهرک حمل و نقل کالای زرین شهر با ظرفیت پیش بینی شده فعالیت خود را آغاز نکرده است.

ادامه مطلبرشد تولید بخش معدن و صنایع معدنی

  • پنجشنبه 08 مهر 1400

مطابق آمارهای اعلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در پنج ماهه ابتدایی امسال از بین ۱۲ محصول اصلی و عمده بخش معدن و صنایع معدنی، ۶ محصول از جمله کاتد مس و شمش آلومینیوم با رشد تولید و ۶ محصول دیگر از جمله فولاد و سیمان با کاهش تولید مواجه شدند.

ادامه مطلب


فولادی ها به آستانه خزر و خلیج فارس می روند

  • پنجشنبه 08 مهر 1400

عضو هیئت مدیره ذوب آهن در خصوص نقش نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان در بومی سازی صنعت فولاد کشور تصریح کرد: بومی سازی تفکر غالب در صنایع است به گونه ای که امروزه از خودکفایی به بومی سازی دست یافتیم

ادامه مطلب


ثبت رکورد تولید فولاد در یک واحد تولیدی

  • چهارشنبه 07 مهر 1400

مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر گفت: این شرکت با ۲۱هزار و ۹۰ تن تولید نورد سرد، به رکوردی جدید در این خط رسید

ادامه مطلب


تنها دارندگان گمرک اختصاصی در کشور

  • سه شنبه 06 مهر 1400

مدیرکل گمرکات استان اصفهان گفت: در کشور تنها دو گمرک قانونی اختصاصی وجود دارد که متعلق به مجتمع فولاد مبارکه و ذوب‌آهن اصفهان است.

ادامه مطلب


از فولاد تا پلی آمید

  • سه شنبه 06 مهر 1400

احتمالا شما تا به حال سروکارتان به میلگرد و ورق ضد سایش پلی آمید PA 6G خورده باشد و با برخی از مشخصات آن آشنا باشید. این ترمو پلاستیک از لحاظ مقاومتی میتواند جایگیزین بسیاری از فلزات و فولاد برای ساخت قطعات صنعتی شود.

ادامه مطلب