صادرات حدود ۱.۳ میلیارد دلاری زنجیره محصولات معدنی در خردادماه

  • سه شنبه 12 مرداد 1400

بررسی آمارهای گمرک نشان می‌دهد صادرات محصولات معدن و صنایع معدنی ایران در خردادماه با تداوم رشد ماه‌های اخیر به یک میلیارد و ۲۹۰ میلیون دلار رسیده که بالاترین میزان سطح تاریخ این صنعت در کشور است.

ادامه مطلب


۵۰۰ میلیون تن ذخایر مس در سیستان و بلوچستان کشف شده است

  • دوشنبه 11 مرداد 1400

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان‌ و بلوچستان گفت: ۵۰۰ میلیون تن ذخایر مس در این استان تا کنون کشف شده که در همین ارتباط شرکت‌های توانمند کشوری اعلام سرمایه‌گذاری به میزان پنج هزار میلیارد تومان کرده‌اند.

ادامه مطلب


افزایش بیش از ۴ درصدی تولید زنجیره مس جهان

  • دوشنبه 11 مرداد 1400

میزان تولید زنجیره مس جهان طی ۴ ماهه نخست ۲۰۲۱ بیش از ۴ درصد افزایش یافت و از ۶.۸ میلیون تن عبور کرد.

ادامه مطلب


سنگ‌آهن و قراضه ارزان شدند/ زغال‌سنگ گران شد

  • دوشنبه 11 مرداد 1400

سنگ‌آهن ماده اولیه و مهم در فولادسازی به شمار می آید و این درحالی است که طی هفته های اخیر شاهد کاهش قیمت آن در بازار هستیم. البته این کاهش قیمت برای قراضه هم به وضوح دیده می شود و این ماده مهم برای فولادسازان نیز در سراشیبی قیمت قرار گرفته است.

ادامه مطلب


فولاد سنگان، تامین کننده پایدار مواد اولیه فولاد در شرق کشور

  • دوشنبه 11 مرداد 1400

فولاد سنگان به عنوان یکی از قطب ‌های تولید گندله در شرق کشور با هم افزایی، تدوین استراتژی‌ های مناسب، کاهش توقفات با وجود قطعی ‌های مکرر جریان برق و گاز، نقش به سزایی در تأمین گندله مورد نیاز فولاد مبارکه، داشته است.

ادامه مطلب


فروش "کگل" ۲۰۹ درصد رشد کرد

  • یکشنبه 10 مرداد 1400

گزارش عملکرد ماهانه شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با نماد "کگل" برای دوره منتهی به ۳۱ تیرماه ۱۴۰۰ منتشر شد که بر اساس آن میزان فروش این شرکت در ۴ ماهه اول امسال با رشد ۲۰۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه شده و بالای ۹ میلیون تن محصول معدنی در این مدت تولید کرده است.

ادامه مطلب


چادرملو، موتور محرکه اقتصاد استان یزد

  • شنبه 09 مرداد 1400

یکی از مهم‌ترین اقدامات در راستای توسعه ظرفیت‌های صنایع معدنی و ایجادارزش افزوده، تهیه و تامین پایدار مواد اولیه است.

ادامه مطلب


وزارت صمت معادن آماده‌به‌کار را به مزایده بگذارد

  • چهارشنبه 06 مرداد 1400

نایب رئیس انجمن مس ایران گفت: دولت برای آزادسازی محدوده‌های معدنی، با توجه به ماده 24 قانون معادن و پنجره واحد، استعلام‌های مورد نیاز را از مراجع ذی‌صلاح دریافت کند و یک محدوده آماده را به فعالان حوزه معدن تحویل دهد که این کار هم باعث تسریع در فرایند واگذاری می‌شود و هم وزارتخانه به اهداف مانع‌زدایی در حوزه معدن می‌رسد.

ادامه مطلب


قیمت سیمان با بهبود تامین برق در روزهای آتی متعادل می‌شود

  • سه شنبه 05 مرداد 1400

معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با خنک‌تر شدن هوا از چهارشنبه هفته جاری، کاهش مصرف برق و قول مساعد مسوولان وزارت نیرو در تامین برق برای صنعت سیمان، تولید کارخانجات افزایش و قیمت‌ها در بازار کاهش خواهد یافت.

ادامه مطلب


اکتشاف ۱.۲ میلیارد تن ذخیره جدید آهن و زغال

  • یکشنبه 03 مرداد 1400

براساس آخرین گزارش پایش مطالعات طرح جامع فولاد، طی سال های ۹۳ تا ۹۹، در بخش سنگ آهن ۹۷۷ میلیون تن و در بخش زغال سنگ، ۲۵۶ میلیون تن ذخیره جدید اکتشاف شده است.

ادامه مطلب